Almanya Turları

Yurt dışı tatili birçok kişinin gözünü korkutur. İnsanlar; Euro’nun Türk Lirası karşısında her geçen gün değer kazanması dolayısıyla yurt dışı tatil planlarını ertelemek zorunda kalırlar. Fakat, farklı ülkeleri görerek kendinizi geliştirmek istiyorsanız hayatınız boyunca en az bir defa yurt dışına çıkmalısınız. Maliyet konusu oldukça önemli! Fakat, yurt dışı turları için erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde en azından daha az para ödeme şansına erişirsiniz.

Almanya; Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerden birisidir. Yolunuz günün birinde Almanya’ya düştüğü takdirde kendinizi asla yalnız hissetmeyeceğinizi bilmelisiniz. Türkiye ile çok sayıda benzer özelliği bulunan Almanya’ya tahmin edebileceğiniz üzere Almanya Turları ile gidebilirsiniz. Yazımız sayesinde hem Almanya turları hem de genel olarak Almanya hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz. O halde başlayalım!

Neden Almanya’ya Gitmelisiniz?

Almanya; bilhassa 2020’li yıllarla beraber popülerliğini arttırdı. Türkiye’de yaşayan birçok insanın Almanya’ya gitmek adına arayış içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Bazıları temelli olarak Almanya’ya yerleşmek isterken bazılarının yurt dışı tatili için Almanya’ya gitmeyi düşündüğünü ifade etmek mümkün! Başkenti Berlin olan Almanya’yı özel kılan çok sayıda detay bulunuyor. Ülkenin nüfusu 84 milyon! Bunun yanı sıra, Almanya hakkında bilmeniz gereken diğer bilgileri şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Her şeyden önce, Almanya’nın çok sayıda ülke ile sınır komşusu olduğunu söylemek mümkün! Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Fransa, İsviçre, Avusturya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka gibi ülkelere bir hayli yakın olan Almanya; ziyaretçilerine çok şey vaat eder. Yolunuz Almanya’ya düştüğü takdirde araba kiralayarak diğer ülkeleri de gezme şansına sahip olabilirsiniz. Bilhassa Schengen vizeniz olduğu takdirde Almanya turlarının sizin için harika bir deneyime dönüşeceğinin altını çizebiliriz.
 • Almanya; ekonomisiyle dikkat çeken bir ülkedir. Dünyanın en çok ihracat yapan ülkeleri arasındadır. Ayrıca, dünyanın en büyük dördüncü ekonomisine sahiptir. Sosyal bir devlet olmasıyla dikkat çeker. Ülkedeki yaşam standartları bir hayli yüksektir. Almanya; sahip olduğu özelikleri sayesinde ABD’nin ardından dünyanın en çok göç alan ülkesi olarak dikkat çeker. Ayrıca, bilimsel ve teknolojik çalışmalardaki başarısıyla da farkını ortaya koyar.

Sonuç olarak, Almanya; sahip olduğu özelliklerle harika bir ülke olduğunu kanıtlar. Bu yüzden, siz de Almanya turları ile bu ülkeyi en az bir defa gezip görmelisiniz.

Almanya Turları Fiyatları 2023

Almanya turları beklentilerinizi sonuna kadar karşılayacak. Gelin, tur fiyatları hakkında bilgi verelim!

 • Süper Promo Berlin & Prag Turu Rotası: 2023 yılında Almanya’ya gitmeye ne dersiniz? Şubat ayı için organize edilen bu tur sayesinde keyifli zaman geçireceksiniz. Kişi başı 547 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunulan bu turun beş gün dört gece olarak tasarlandığını söyleyebiliriz. Adından da tahmin edebileceğiniz üzere hem Almanya’yı hem de Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ı görmenizi sağlar. Tur boyunca isteğinize bağlı olarak üç veya dört yıldızlı otellerde kalabilirsiniz. İlk gün İstanbul’dan Berlin’e uçuyorsunuz. İkinci gün rehberinizle beraber Berlin’in altını üstüne getiriyorsunuz. Ardından, üçüncü günde kendinizi bir anda Prag’da buluyorsunuz. Prag’ı da hakkını vererek gezdikten sonra İstanbul’a dönerek bu eşsiz tura veda ediyorsunuz. Kalacağınız otelin oda kahvaltı konsepti ile hizmet verdiğini de söylemeliyiz.
 • Benelüks Fransa &Almanya Turu Görkemli Rotalar: 2023 yılında düşman ülkeler olarak bilinen Almanya ve Fransa’yı aynı anda ziyaret etmeye ne dersiniz? Birazdan özelliklerinden bahsedeceğimiz tura katılarak bu amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kişi başı 747 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunulan bu turun vaat ettiklerine gerçekten hayran kalacaksınız. İlk gün, İstanbul’dan Lüksemburg’a uçacaksınız. Ardından, sırasıyla Reims ve Paris’e gideceksiniz. İkinci ve üçüncü günde dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olarak bilinen Paris’i gezdikten sonra yolunuz Brüksel ve Amsterdam’a düşecek. Bu iki şehrin ardından Almanya’nın bir diğer şehri olarak bilinen Köln’e uğradıktan sonra İstanbul’a döneceksiniz. Yedi gün altı gece olarak organize edilen tur boyunca üç veya dört yıldızlı bir otelde konaklayabilirsiniz. Ayrıca, ücretini ödediğiniz takdirde farklı turlara da katılabilirsiniz.
 • Büyük Orta Avrupa ve Almanya Turuİkonik Rotalar: 2023 yılının Mart ayı için organize edilen bu tura katıldığınız takdirde hayatınızın belki de en doğru kararlarından birisini vermiş olacaksınız. Kişi başı 797 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunulan bir turdur. Sekiz gün yedi gece olarak tasarlanmıştır. Tur boyunca Berlin, Prag, ve Budapeşte gibi dünyaca ünlü şehirleri gezip görme şansını elde edeceksiniz. Ayrıca, isteğe bağlı olarak üç veya dört yıldızlı otelde kalma şansınız da mevcut!

Almanya Gezilecek Yerler

Almanya; size deniz, kum ve güneş vaat etmeyebilir. Yaz tatillerinde çok eğlenmenizi sağlayacak türden bir ülke olmayabilir. Fakat,Almanya turları için şansınızı her ne olursa olsun denemelisiniz. Çünkü, Almanya; tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel değerleri ile de dikkat çeker. Bir başka deyişle, Almanya’yı kültürel tur kapsamında ziyaret edebileceğiniz bir ülke olarak düşünebilirsiniz.

 • Brandenburg Kapısı: Başkent Berlin’in en dikkat çeken eseri olduğunu söylemek gerekir. Hatta, Berlin’in ilk neoklasik yapısı olarak bilinir. Geçmiş yıllarda, Berlin Duvarı’nın bir parçası olmuştur. Bu özelliğiyle Berlin’in doğu ve batı olarak bölünmesinin de sembolü haline gelmiştir.
 • Köln Katedrali: Ren Nehri’nin hemen kıyısında kendisine yer bulan bu yapının her bir detayına hayran kalacaksınız. Avrupa’nın en büyük katedralleri arasında kendisine yer bulur. Gotik mimarinin en önemli eserlerinden birisidir. Köln sınırları içerisinde yer alır. Yolu Almanya turları ile Köln’e düşen herkesin muhakkak ziyaret etmesi gereken bir yapıdır.
 • Kara Orman: Eşsiz manzarasıyla dikkat çeker. Bir cennet olarak tarif edilebilir. Yoğun ormanlık tepeleri ile göz doldurur. Çevresinde çok sayıda tesis vardır. Sosyal hayattan kopuk bir yer değildir.
 • Masal Kalesi: Adından da anlaşılabileceği üzere harika bir mimarisi vardır. Kraliyet kalesi olarak tanımlanabilir. Hatta, Walt Disney’e ilham kaynağı olduğunu söylemek gerekir. Almanya turları sırasında rehberler eşliğinde gezebileceğiniz bir yerdir.
 • Minyatür Harikalar Diyarı: Hamburg sınırları içerisinde yer alan bu mekana kesinlikle gitmelisiniz. Adından da tahmin edebileceğiniz üzere eğlence mekanıdır. Hamburg Limanı sınırları içerisinde yer alır. Burası; dünya üzerinde başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz özelliklere sahiptir. Başta minyatür uçakların hazırlanması olmak üzere caddelerindeki hareketlilik, ışıklandırmalar olmak üzere çok sayıda özelliği ile dikkat çeker. Alman disiplini ve çalışkanlığı ile hazırlanmış görsel açıdan en iyisini vaat eden bir yer olarak tanımlanabilir.
 • Müze Adası: Almanya; daha önce de ifade ettiğimiz üzere kültür ve sanat ülkesidir. Siz de Almanya Turları sayesinde bu ülkenin tarihi ve kültürel özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Müze Adası; adından da tahmin edilebileceği üzere birden çok müzeyi bünyesinde barındırır. Bilhassa Berlin’in en eski müzelerini içermesiyle dikkat çeker. Eski Müze, Yeni Müze, Bode Müzesi ve daha birçok müzenin yer aldığı bu adayı gezdikten sonra Almanya hakkında daha çok şey öğrenmenin keyfini yaşayacaksınız.
sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle