Torbalı’dan Şirince Köyü’ne nasıl gidilir?

Şirince Köyü

Torbalı çevresinde gezilecek yerlerden biri de Şirince Köyü. İsmi gibi şirin olan bu köy İzmir‘in Selçuk ilçesine bağlıdır. Nüfusu yaklaşık 450’dir. Çam, İncir ve zeytin ağaçlarıyla kaplanmış tepeler arasında yeşillikler içinde güzel ve şirin bir köydür.

Göçlerden önce küçük bir Rum köyü olan Şirince genel olarak Rumeli Bölgesi’nden gelen Türkler yaşıyor. Zeytin, zeytinyağı, incir, üzüm ve meyve şarapları üretim ekonomisinin yanına, köyün ziyaretçilerinin artmasıyla birlikte turizm de eklenmiş. Şirince son yıllarda yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda ziyaretçi geliyor.

Torbalı’dan Şirince Köyü’ne nasıl gidilir
Torbalı’dan İZBAN ile Tepeköy yönüne doğru giden trene bininiz 1 durak ve 5 dakika sonra Tepeköy istasyonunda ininiz. İZBAN ile Selçuk yönüne doğru giden trene bininiz 2 durak ve 25 dakika sonra Selçuk istasyonunda inerek Minibüs ile 7.5km 15 dakikalık yolculuk sonrası Şirince Köyü’ne ulaşabilirsiniz

Torbalı’dan Şirince’ye Anahat Treni ile gitmek için Torbalı istasyonundan Selçuk yönüne giden Anahat trenlerinden birine bininiz. 3 durak 30 dakika Selçuk istasyonunda inerek Minibüs ile 7.5km 15 dakikalık yolculuk sonrası Şirince Köyü’ne ulaşabilirsiniz

Anahat Tren Saatleri

Basmane-Denizli (https://www.torbalirehberi.com/torbali-denizli-tren-saatleri/)
Basmane-Nazilli (https://www.torbalirehberi.com/torbali-nazilli-tren-saatleri/)
Basmane-Söke (https://www.torbalirehberi.com/torbali-soke-tren-saatleri/)

Torbalı’dan Şirince’ye Kendi aracınız ile gitmek için D550 İzmir-Aydın Karayoluna çıkın bu yol üzerinde 30km ilerleyin İzmir-Şirince; İzmir-Aydın Otoyolundan ilerleyerek Selçuk’a gidin. Selçuk girişinde sağda Shell petrol istasyonunu geçinse trafik lambalarından sola dönün Şirince tabelasını takip ederek yaklaşık 7,5km sonra Şirince Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Şirince Köyü Nerede?

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle