Soğuk Depo

Soğuk Depo

Özellikle doğru şekilde tutulmayan ürünlerin erken bozulma riski bulunmaktadır. Bu ürünlerin başında gıdalar ve ilaçlar geliyor. Yüksek ısı ve nem oranının bu tarz ürünleri bozabileceği açıktır. Bu da kimi zaman maddi kayıplara, kimi zaman ise hayati tehlikelere neden olabilmektedir. İşte bu nedenle,  ürünlerin üretim aşamasından tüketime kadar doğal özelliğini korumayı sağlayan soğuk depo alanları önem kazanmaktadır.

Soğuk Depo Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ürünlerin en doğru şekilde saklanabilmesi için doğru ortamın tercih edilmesi gerekiyor. Müşterilerin ihtiyacına göre soğuk depo boyutları, kapasitesi ve özellikleri belirlenmelidir. Ayrıca bu alanların enerji tasarrufu sağlaması ve minimum ısı ile çalışması şarttır. Bunun yanında bu odalarda soğutucu ünitelerin yerleşim yerlerinin de doğru belirlenmesi gerekmektedir.

Soğuk depo ile ürünlerin tazeliği korunarak, raf ömrü uzamaktadır. Dış ortamlardan izole edilen bu depolarda dört farklı sıcaklık aralığı bulunmaktadır. Ürünün özelliğine göre, ortam serinletme için 12/16 derece, soğuk muhafaza için -5/8 derece, donmuş muhafaza için -18/-25 derece ve -35/-40 dereceler tercih edilmektedir.  Aradığınız tüm beklentilerinizi karşılayabilmek için http://www.termotes.com/soguk-depo/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle