Supplement Nedir?

Supplement Nedir?

Vücuda alınan besin ve gıda takviyelerine supplement denir. Takviye edici gıda olarak bilinen supplement, sporcular için tercih edilen bireyin vücudunun ihtiyaç duyduğu besinleri kendi kendine üretememesinden dolayı işe yarar.

Beslenme düzenine ek olarak kişinin besin yetersizliğinden kaynaklanan ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olur. Vücut protein sentezleyerek, besinlerden yeteri miktar alınamayan proteini karşılamış olur. Kasların hızlı bir şekilde iyileşmesinde ve gelişmesinde etki sağlar. Vücudu destekleyen tüm besin değerleri karşılanarak, daha enerjik bir vücut kazanılmış olur.

Supplement Faydaları Nelerdir?

Supplement, kasların gelişimini sağlayarak vücudun ihtiyaç duyduğu proteini fazla miktarlarda vücuda aşılar. Genellikle kas artışı için tercih edildiği gibi farklı olarak da bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanıma uygundur.

Diyet şeklinde bir beslenme planına eklenerek düzenli aralıklarla kullanıldığında hızlı bir şekilde kaslar gelişir. Sporcular için antrenman öncesinde veya sonrasında kullanımı uygundur. Yeni kas dokuları oluşturarak protein ve amino asit sayesinde kas onarımını da gerçekleştirir. Supplementleri incelemek ve satın almak için https://www.protein34.com/ sitesine bakabilir, ihtiyacınıza uygun ürünü satın alabilirsiniz.

 

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle