L Karnitin Nedir?

L Karnitin Nedir?

Vücudun üretebildiği bir bileşik olan L Karnitin faydalı bir üründür. Vücut geliştirme yapanların, amatör ya da profesyonel spor yapanların çok sık kullandığı bir üründür. Karnitinin en çok bilinen faydası uzun zincirli yağların kolay parçalanarak kullanılmasını sağlar. Vücuda giren yağların enerji olarak kullanılmasını sağlar. Bu işlem vücut yapısının sağlıklı kalmasını sağlar.

Spor yaparken yüksek enerjiye gerek duyulur. Normal şartlarda en yüksek enerjiyi vücut yağ yakımından elde eder. L Karnitin kullanımı da spor ve egzersiz sırasında yağ yakımını kolaylaştırarak yüksek enerji verir. Karnitin kullanımı ile sporlar daha verimli geçer.

L Karnitin Yararları

Karnitin vücutta önemli görevlere sahiptir. Tüketilen yağların enerjiye dönüşmesini hızlandırır. Tüketilen yağlar enerjiye dönüşmezse kaslarda zayıflama, karaciğerde büyüme ve gelişimde gerilemelere sebep olur. L Karnitin bunların önlenmesini sağlar. Ayrıca kandaki şeker düzeyini dengeler. Kas hücrelerinde insülin kullanımını sağlar. Karbonhidrat tüketildikten sonra kanda yükselen insülin seviyesini düşürür. Böylelikle sağlığı koruma sağlar. L Karnitin diğer takviyeler gibi düzenli ve dengeli kullanılmalıdır. L Karnitin hakkında https://www.protein34.com/l-karnitin  linkinden bilgi alabilirsiniz.

 

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle