Torbalı Karakızlar Göletine ( İncirlik Pınarına ) Nasıl Gidilir?

Torbalı ilçesine bağlı Karakızlar köyünün ( mahallesinin ) 1 km güneydoğusunda bulunan Değirmen ( İncirlik Pınarı deresi ) deresi üzerindeki Karakızlar Göleti’nin gövde tipi kil çekirdekli kum ve çakıl dolguludur. Gölet temelden 34 metre yüksekliğindedir. Toplam 182 bin 680 m3 dolgu hacmindedir. Normal su seviyesinde 840 bin m3 göl hacmi vardır. Karakızlar Göleti’nin sayesinde 1970 dekar tarım arazisi sulanabilmektedir.
Torbalı Karakızlar Köyünün ( Mahallesinin ) son sayımdaki nüfusu 389’dur.

Torbalı Karakızlar Göletine Kendi Aracınız İle Nasıl Gidilir?

Torbalı Kipa Kavşağından Kemalpaşa yönüne dönün yaklaşık 4,5 km sonra Fatih Caddesi yönünde sağa dönün ( Yolda Karakuyu, Karakızlar tabelası mevcut ) yaklaşık olarak 10 km Karakızlar istikametinde devam edin. Karakızlar Köyüne 1 km kaldığında sağ yöne dönün. ( DSİ Torbalı Karakızlar Göleti 2500 metre tabelası göreceksiniz ) 2 km ilerledikten sonra sola dönün. ( DSİ Torbalı Karakızlar Göleti 500 metre tabelası göreceksiniz ) 500 metre sonra hedefinize ulaşmış olacaksınız.

Torbalı Karakızlar Göletine ESHOT 786 Numaralı Torbalı – Karaot Otobüsü İle Nasıl Gidilir?

786 ESHOT Otobüs Saatleri

Torbalı Karakızlar Göletinde Ne Yapılır?

Torbalı Karakızlar Göletine giderken mutlaka her türlü yiyecek ve içeceğiniz ya Torbalı’dan ya da Karakızlar köyünden tedarik etmelisiniz. Çünkü köy ile göletin mesafesi 3,5 km Piknik ve doğa ile iç içe hafta sonu tatili geçirmek için çok güzel bir doğal ortam var. Ayrıca göletteki balıklar için yanınızda yem, kuru ekmek de bulundurabilirsiniz.

Torbalı Karakızlar Köyü ( Mahallesi ) Konumu:

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle