Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

İzmir Mayasante – Dr. Osman Baş – Dudak Dolgusu Avantajları

Dudaklara hacim kazandırmak ve şeklinin istenilen hali almasına yardımcı olan uygulamalara İzmir dudak dolgusu uygulamaları denmektedir. Uygulama estetik bir işlem olup birçok avantaj sağlamaktadır. Avantajlarının başında kişilerin istediği hacmi uzman hekimler rahatlıkla sağlayabilmekte ve uygun dozlarda dolgu malzemesi kullanabilmektedir.

Estetik uygulamalara göre daha az morarma meydana gelerek iz kalma riski barındıracak bir işlem değildir. Sonuçları diğer dolgu uygulamalarına göre daha uzun ömürlüdür fakat hyaluronik asit kullanılmasından dolayı kalıcılığı söz konusu değildir.

Dr. Osman Baş

10.03.1962 İzmir doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini İzmir de tamamladıktan sonra 1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılına kadar İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hekimlik hizmeti yaptı. Aynı dönemde özel kliniğinde hizmet verdi. 2004 yılında ​ Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik Uygulama Sertifika Programını ve Hipnoz Uygulama Sertifika Programını (Yeditepe Üniversitesi) tamamlamıştır​ . 2004 tarihinden itibaren kendine ait ​ Özel Mayasante Polikliniğinde ​ medikal estetik hekimliği görevini sürdürmektedir. 2016-2018 yıllarında Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik Hekimliği Master programını tamamlamıştır. O yıldan itibaren Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik alanın çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süre içersinde çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim , workshop ve kongreler katıldı. 2017 Tarihinden itibaren Dinamik İp Askı, Ameliyatsız yüz germe uygulamasıyla bilinen Aptos firmasının Uluslararası eğitimcisidir. Ülkemizde akıllı dolgu olarakta bilinen Ellansé dolgularının ulusal eğitim doktorluğunu yürütmektedir. Hali hazırda Medikal Estetik Hekimleri Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakların şekil bozukluklarının giderilmesine yardımcı olan estetik bir işlemdir. İzmir dudak dolgusu uygulamaları genel olarak ince olan dudaklara istenilen hacmin kazandırılması için tercih edilmektedir. Hyaluronik asit kullanılarak yapılan dolgu uygulamaları kalıcı olmayı tekrarlanabilme özelliğine sahiptir.

Kişi muayene olarak beklentilerini uzman hekime aktarır ve gerekli olan doz ayarlanarak kısa sürede işlemler tamamlanıp hasta aynı gün sosyal hayatına dönebilir. Dolgu işlemleri için steril merkezlerde, uzman bir kişi tarafından yapılan işlemlerin tercih edilmesi riskleri en aza indirmeye yardımcı olurken işlemlerin başarısını da arttıran etkenlerdir. Dudak dolgusu işlemlerinde hastanın uygunluğu da önemli bir faktördür.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu estetik bir işlem olup uzman bir kişi tarafından kısa sürede tamamlanan işlemlerdir. Seansın süresi 15-20 dakika sürmektedir. Bu süre içerisinde hastanın acı ya da ağrı hissetmemesi için işlem öncesinde lokal kremler sürülür. Kremlerin etkisiyle hasta bir acı hissetmeden dolgu uygulaması tamamlanır.

Dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit kullanılır ve uygun olan doz uzman kişi tarafından hastanın beklentisine bağlı olarak belirlenir. Sonrasında ya da öncesinde bir bakım gerektirmeyen dolgu uygulaması kişinin dudaklarının istediği şekle ve hacme kavuşmasını pratik bir şekilde sağlamaktadır.

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Dolgu uygulamalarının tümü estetik işlemlerdir ve genellikle istek üzerine yapılmaktadır. İzmir burun dolgusu uygulamaları hafif burunda eğrilik, kemer gibi yapısal bozuklukları olan kişilerde tercih edilmelidir. İleri derece şekil bozukluğu olan ve nefes sorunları yaşayan kişilerin cerrahi yöntemleri tercih etmesi başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu uygulamaları 16-18 yaş sonrası kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulanabilir ve oldukça güvenli bir uygulamadır.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu işlemleri bazı etkenlere bağlı olarak fiyatlarında değişim gösteren işlemlerdir. En önemli etkenleri ise dolgu malzemesi kalitesi, ne kadar malzeme kullanılması gerektiği, kişinin burnuna ek bir işlem olup olmadığı sayılabilir. Bu etkenlerin belirlenmesi muayene ile olacağından mutlaka işlemlerden önce uzman kişiyle görüşme sağlanmalıdır.

Çene Dolgusu Neden Yapılır?

Kişilerde güzelliğin en önemli etkeni yüzdeki altın oranı yakalamaktır ve bu oran içinde çenenin yüzle uyumlu olması gerekir. İzmir çene dolgusu uygulamaları yüzdeki uyumu sağlamak ve çenenin dolgu uygulaması yapılarak form kazanmasına yardımcı olan işlemlerin bütünüdür. Oval yüz yapısına sahip olan kişilerde başarılı sonuçların ortaya çıktığı bir estetik işlemdir. Çene dolgusu genel olarak form kaybetmiş olan çenelerin istenilen hacme kavuşması için yapılmaktadır.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dolgu uygulamalarının birçok avantajı ve kişilere sağladığı faydalar bulunmaktadır. Çene dolgusu uygulamalarında hyaluronik asit malzemesi kullanılmasından dolayı risk olmaz ve kişi acı ya da ağrı hissi yaşamadan seans tamamlanır.

Kısa süreli bir uygulama olup çene yapısının form kazandırılarak kişinin kaybolan öz güveni geri gelir. En önemli avantajı ise cerrahi bir işleme gerek duyulmadan kısa sürede sürecin tamamlanması ve istenilen çene yapısına kolaylıkla kavuşulmasıdır. Önemli olan uzman bir kişi tarafından kaliteli bir dolgu malzemesi kullanılarak işlemlerin yapılmasıdır.

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle