Torbalı Keyfi Pedal Umut’u Andı

Torbalı Keyfi Pedal Umut’u Andı

Geçen yıl bugün yani 15 Temmuz 2020 Tarihinde, 19 yaşında, bisiklet sporcusu, üniversite hayali kuran, gelecek planları olan; UMUT GÜNDÜZ, Antrenman sonrası bisikletiyle evine giderken; alkollü ve %100 kusurlu olarak araç kullanan, katil ÇAĞDAŞ ŞENYÜZ’ ün aşırı hızla arkadan çarpıp kaçması sonucu hayatını kaybetti. Olayın yaşandığı günden davanın duruşmasının yapıldığı 24 Haziran 2021 tarihine kadar geçen zaman içinde, UMUT GÜNDÜZ adına yürüttüğümüz adalet çağrımız, katil ÇAĞDAŞ ŞENYÜZ’ ün mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmasının devamına karar verilmesiyle karşılıksız kalmıştır. Duruşmanın olduğu o gün, UMUT GÜNDÜZ’ ün katilinin tutuksuz yargılanmasının devam etmesi kararıyla birlikte, davayı takip eden herkesin de tanık olduğu gibi, bisikletli ölümlere neden olan sürücülere cezasızlık devam edilerek UMUT GÜNDÜZ’ ün ölümüne neden olan benzer olaylar sonucu yaşanması muhtemel ölümler teşvik edilmiştir.
Bugün, 15 TEMMUZ 2021 ve UMUT GÜNDÜZ’ ün ölümünün birinci yıl dönümü. Ailesi, Arkadaşları, Sevenleri olarak bizlerin; UMUT GÜNDÜZ adı üzerinden tüm bisikletli ölümlerin son bulması amacıyla bu güne kadar sürdürdüğümüz adalet mücadelemiz devam etmektedir. Bundan sonra da, başta UMUT GÜNDÜZ’ ün katili olan ÇAĞDAŞ ŞENYÜZ’ ün ve buna benzer bisikletli ölümlere neden olan sürücülerin “ KASTEN ADAM ÖLDÜRMEK SUÇLAMASIYLA” Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak hak ettikleri cezaları alana kadar adalet arayışımız devam edecektir.
Bisikletli ölümlere sebep olan sürücülerin trafik kazası denilerek cezasız bırakılması soncunda her geçen gün ölümler artmaya devam etmektedir. Son iki yıl içinde buna benzer olaylar sonucu 272 bisikletli hayatını kaybetmiştir. Umut Gündüz davasının örnek bir dava olarak görülmesini ve alınacak kararın bundan sonraki zamanda yaşanması muhtemel bisikletli ölümleri durdurmak için emsal olması için sanık Çağdaş Şenyüz’ ün en ağır cezayı almasını istemekteyiz.

 

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle