Torbalı Belediyesi Sosyal Market Nerededir?

Sosyal Market, ihtiyaç sahiplerinin kayıt işlemleri yapılarak kart veriliyor. Torbalı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve mahalle muhtarlıklarından ihtiyaç sahibi olduklarını belgeleyen vatandaşlar, komisyon tarafından yapılacak kontrollerden onay almaları halinde Sosyal Market’ten alışveriş yapabilecek.
Yardıma muhtaç ailelere nüfus sayılarına ve gereksinimlerine göre dijital kartlar verilecek. Bu kartlara ailenin durumlarına göre puan yüklenecek. Kart sahibi kişiler normal bir markette alışveriş yapıyormuş gibi, kartında yüklü miktardaki puan kadar ihtiyaçlarını alabilecek. Sosyal markettin stoklarına, gelen yardımların, bağışların oranına ve mevsimlik ihtiyaçlara göre limitler artırılabilecek ya da düşürülebilecek.
Marketten yararlanmak için Randevulu şekilde başvuruların değerlendirildiği sosyal markete müracaat etmek isteyenler hafta içi 09:00-12:30 ile 13:30-17:30 arasında başvuru yapabiliyorlar.
Başvuru şartlarında SGK dökümü, tapudan emlak kaydı, kaymakamlıktan yardım alıp almadığı, sabıka kaydı gibi belgeler isteniyor. Şartları uygun görülenlere sosyal kart veriliyor, bu kartta bulunan puan bireyin ailedeki geliriyle birlikte nüfus oranlarına göre belirleniyor. Maksimum 200 puan veriliyor ve bu puanla 2 ayda bir olmak şartıyla alışveriş yapılıyor. 1 puan 1 TL olarak simgeleniyor. Sosyal market içerisinde bulunan malzemelerin hibe olarak temin ediliyor.
Torbalı Belediyesi Sosyal Market Adresi :
Tepeköy Mahallesi 4542 Sokak No:13 Torbalı
Telefonu : 0 232 999 95 42
Torbalı Belediyesi Sosyal Market Konumu :

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle