Torbalı Anadolu’nun Ezgileri Konseri

Anadolu’nun Ezgileri Metropolis’te Yankılanacak

29 Eylül 2020 Salı akşamı saat 21:00’de Anadolu’yu en güzel yansıtan ezgiler Torbalı Metropolis’te yankılanacak.  Torbalı Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan ve İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin orkestrası ve solistleri tarafından seslendirilecek olan programda Efem, Çökertme, Sarı Gelin, Telli Turna gibi Anadolu kültürünün en klasikleşmiş parçaları Nevit Kodallı, Ahmed Adnan Saygun, Yusuf Yalçın Tevfik Guliyev, Sayram Akdil, Cem İdiz, Yalçın Tura, Eray İnal, Turgay Erdener, Oğuzhan Balcı ve Cemal Reşit Rey’in beste ve düzenlemeleriyle yer alacak; Metropolis’in tarihi atmosferinde, Anadolu ezgileri operayla harmanlanacak. Başkemancılığını Kemal Tören’in yaptığı İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nı İbrahim Yazıcı yönetecek.  Nurgün Baburhan, Aytül Büyüksaraç ve Eylem Demirhan Duru soprano; Oğuz Çimen tenor; Cüneyt Ünsal bariton ve Sabri Çapanoğlu bas olarak sahne alıyor olacak.

Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlanacak olan konserde misafirlerin ateş ölçümü, dezenfeksiyon standı, maske dağıtımı gibi temizlik ve sağlık önlemleri alınacak. Konseri, izleyiciler maskeyle izleyecek. Etkinliğin biletleri www.biletinial.com, Elhamra Sahnesi, Bornova KSM gişelerinden ve ayrıca etkinlik alanından temin edilebilecek.

Anadolu’nun Ezgileri Konseri

Tarih : 29 EYLÜL 2020
Saat : 21:00
Gösteri Yeri : Torbalı Metropolis Antik Kenti

Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları Metropolis Antik Kentinde Anadolu’nun Ezgileri isimli konser ile Torbalı’lı sanatseverler ile buluşacak.

Bilet Temini : www.biletinial.com
Elhamra Gişesinden temin edilebilecek. 0 232 484 64 45

Milli Kütüphane Caddesi  No: 37- 39 Konak / İZMİR25

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle