Dünya Bisiklet Günü’nde Tandem Bisiklet müjdesi

Dünya Bisiklet Günü’nde Tandem Bisiklet müjdesi

Belediyemizin hizmete aldığı ve engelli vatandaşların da bisiklet keyfi sürebilmesi amacıyla iki sürücülü (Tandem) bisikletleri, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde tanıtıldı.
Bugün 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü. Belediyemizin hizmete aldığı ve engelli vatandaşların da bisiklet keyfi sürebilmesi amacıyla iki sürücülü (Tandem) bisikletleri, bu özel günde tanıtıldı. Daha önce de Belediye Başkanımız Mithat Tekin tarafından 19 Mayıs’taki kent turunda kullanılan tandem bisikletler, özellikle görme engellilerin bisiklet sürebilme hayalini gerçeğe dönüştürecek. Torbalı’da bulunan Keyfi Pedal Bisiklet Topluluğu ile ortak proje kapsamında kazandırılan tandem bisikletleri kullanmak isteyenler 0 553 008 20 88 numaralı telefondan Torbalı Belediyesi Hemşehrim Eve Bakım Hizmetleri görevlilerini arayıp randevu oluşturabilecek. Engelli vatandaşların arka bölümde oturup pedal çevireceği bisikletlerin ön bölümünde ise Keyfi Pedal Bisiklet Topluluğu’nun profesyonel pilotları yer alacak.

ENGELLİ VATANDAŞLAR BİSİKLET KEYFİ SÜRECEK
Engelli vatandaşların toplumun bir parçası olduğunu, onlara yönelik pozitif ayrımcılıklara imza atmaları gerektiğinin de altını çizen Belediye Başkanımız Mithat Tekin“ Bu iki kişilikli Tandem bisikletler görme engelli vatandaşlarımızın erişilebilir ve engelsiz bir şekilde yaşama dahil olmasına katkı sağlayacak. Kim bilir belki de en büyük arzusu bisiklet kullanmak olan engelli kardeşlerimizin bu hissi yaşamasını sağlamak bizim için büyük mutluluk kaynağı. Türkiye’de çok az sayıda belediye, görme engelli vatandaşlarımızın da bisiklet keyfi yaşamasına öncülük ediyor. Bunun bir parçası olduğumuz için ayrıca mutluyuz” dedi.

 

Torbalı Keyfi Pedal Bisiklet Grubu İnstagram Hesabı :  @keyf_ipedal

sponsorlu bağlantılar

Benzer İçerikler

Yorum Ekle